Nie od dziś wiemy, że tlen odgrywa ważne funkcje w reakcjach chemicznych procesów fizjologicznych, które utrzymują homeostazę naszego organizmu. Pozwalają bowiem na oddychanie tkankowe i dostarczają skórze energii niezbędnej do przemian metabolicznych. Niestety deficyt tlenowy może doprowadzić do zmiany koloru skóry i przedwczesnego starzenia się cery, dlatego już teraz warto postawić na zabieg infuzji tlenowej! Można go wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej Skingen, który oferują atrakcyjne ceny i skuteczność zabiegów. Jak przebiega infuzja tlenowa? Co warto wiedzieć o tym zabiegu?
Na czym dokładnie polega zabieg infuzji tlenowej? W tym wypadku specjalista wtłacza substancje aktywne danego preparatu do głębokich warstw skórnych. Stosowany jest czysty i hiperbaryczny tlen po wysokim ciśnieniem. Skoncentrowana dawka w połączeniu z wysokim ciśnieniem sprawiają, że preparat dobiera do głębokich warstw skóry, co przekłada się na aktywację dotlenienia i metabolizm komórek. Co ciekawe, infuzja tlenowa odznacza się pożądaną aktywności biologiczną oraz dotlenieniem komórek. Efektem jest tutaj poprawa stanu energetycznego komórek skóry, przyspieszenie ich regeneracji i metabolizmu.
Wynikiem zabiegu jest powstanie nowych, zdrowych komórek skóry, wyróżniających się wysokim potencjałem energetycznym. Można zatem liczyć na rozbudowę naczyń krwionośnych i efektywne podziały komórkowe. Te procesy są z pewnością bardzo ważne dla utrzymania jędrności i napięcia naszej skóry! Infuzja tlenowa dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego jest polecana w terapii antytrądzikowej. Nie zapominajmy o tym, że w zabiegu stosuje się także odpowiednie składniki aktywne, którym przyjrzymy się bliżej.
Jakie składniki aktywne są zazwyczaj stosowane w infuzji tlenowej? Na uwagę zasługują między innymi:
Bardzo ważne jest to, że efekty zabiegu widzimy praktycznie od razu! Skóra staje się bardziej gładka, jędrna i elastyczna, a z czasem zmniejsza się także widoczność zmarszczek. Infuzja tlenowa jest strzałem w dziesiątkę w walce z trądzikiem, gdyż działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
Jakie są wskazania do zabiegu infuzji tlenowej? Eksperci polecają takie rozwiązanie każdemu, kto boryka się z szarą, suchą i szorstką skórą. Wskazaniami są także zmarszczki, skóra wrażliwa, atopowa, spadek jędrności i elastyczności, profilaktyka przeciwstarzeniowa, rozszerzone pory, łojotok, sińce, obrzęki, fotostarzenie, skóra uszkodzona i podrażniona itp.
Rezultaty infuzji tlenowej są doceniane nawet przez najbardziej wymagające osoby. Nasza skóra może cieszyć się dotlenieniem, zdrowym kolorytem, odświeżeniem, stymulacją mikrokrążenia, poprawą napięcia i jędrności, lepszym nawilżeniem i odżywieniem, przyspieszeniem procesów gojenia i regeneracji, wizualnym spłyceniem zmarszczek, czy też poprawą kondycji w przypadku trądziku. Ponadto, spore znaczenie ma tutaj zwiększona absorpcja substancji aktywnych. Pamiętajmy o tym, że infuzja tlenowa powinna być wykonana pod czujnym okiem specjalisty, który stosuje nowoczesne metody i urządzenia, dające pożądane efekty. Przed zabiegiem musimy przedstawić specjaliści swoje oczekiwania i problemy skórne, a następnie postępować zgodnie z jego zaleceniami! Zabieg infuzji tlenowej jest dostępny dla wielu pacjentów.